Стартап Ілона Маска Neuralink вперше представив свої технології, що розробляються з 2017 року – «нитки» для зчитування інформації з мозку і пристрій, автоматично імплантувати їх. Про це пише The Verge. Компанія показала гнучкі «нитки» товщиною 4-6 мкм, що в кілька разів менше товщини людської волосини. Вони, по словами Маска, дозволяють швидше зчитувати інформацію з мозку в порівнянні з існуючими зараз аналогами. Також «нитки» з меншою ймовірністю можуть пошкодити мозок, ніж матеріали, які використовуються в аналогічних проектах, вважають в компанії.

Neuralink представила пристрій, автоматичні імплантувати шість «ниток» в мозок за хвилину. Принцип його роботи схожий на швейну машинку – голка захоплює нитку за петлю і вводить її в мозок, пише NYT. Пристрій уникає кровоносних судин, що сприяє зменшенню запальних реакцій в мозку під час операції.

Для зчитування даних з «ниток» стартап розробив спеціальний чіп, який може передавати інформацію за допомогою USB-C. Його поки тестували тільки на лабораторних щурах. Для імплантування в черепі доводиться свердлити отвір, але вчені планують з часом використовувати лазер – це менш болісно.

У майбутньому компанія планує створити систему, яка б працювала по бездротовій мережі. За задумом Neuralink, датчики будуть вбудовуватися в різні частини мозку і підключатися до пристрою з акумулятором, розташованим за вухом. Розробники розраховують, що системою можна буде керувати за допомогою смартфона.

Мета Neuralink – вживити імпланти паралізованим людям, щоб ті могли використовувати телефони і комп’ютери. Маск заявив, що стартап повинен домогтися «симбіозу людини зі штучним інтелектом». Перші експерименти на людях нейробіологи планують провести в Стенфорді в другому кварталі 2020 року.