5 речей, які не можна робити після тренування

П’ять ворогів тренувань:

1. Недостатньо рідини

Під час навантажень у тренерів думки розходяться. Але абсолютно очевидно, що заповнювати водний баланс після занять потрібно обов’язково. Деякі вирішують утримуватися від споживання води перший час після тренування, щоб не виникло набряків. Однак пити необхідно стільки, скільки вимагає організм. Це важливо і для здоров’я, і для закріплення результатів тренування.

2. Голодування

Тривале голодування після навантажень не призведе в бажаного результату. У той же час накидатися на їжу і навіть легкі перекуски відразу після залу теж вкрай не рекомендується: під час тренування ми запускаємо механізм прискореного спалювання власних калорій, який буде діяти ще пару годин після фізичної активності (тобто ви закінчили тренуватися, але організм продовжує « спалювати жир »). Якщо ж у цей момент ви вирішите вгамувати голод, то дасте організму альтернативне джерело енергії і зупиніть спалювання калорій.Кращий варіант – влаштувати легкий перекус через 1,5-2 години після тренування їжею, що складається з білка і простих вуглеводів. Салат з овочів або куряча грудка відмінно підійдуть.

3. Відсутність розтяжки

Правильним вважають , силові і аеробні тренування в кінці закінчуються розтяжкою. Ця розтяжка виконується не для додаткового навантаження м’язів, а, навпаки, для їх розвантаження, відновлення, еластичності. Після тренування опрацьовані м’язи ще кілька годин знаходяться в стані напруги і активності. Для того, щоб заспокоїти їх відразу після навантажень, необхідно злегка потягнутися – тоді концентрація молочної кислоти в м’язах знизиться, а ви закріпіть відмінний результат тренувань.

4. Сон

Неважливо який тип фізичного навантаження ви виконували, лягати спати відразу після занять не можна. Після динамічною аеробного тренування, скажімо, мало кого тягне в сон – організм, як правило, отримує потужний енергетичний імпульс на весь день. Статичні навантаження на зразок йоги або пілатесу і тренування в басейні, навпаки, сильно розташовують до сну, але ця спокуса потрібно виразно перебороти. Організму, а особливо серцевого ритму, потрібно більш плавний перехід в стан спокою – дайте йому як мінімум дві години після тренування, перш ніж лягати відпочивати.

5. Витирати піт з обличчя рушником

Займаючись на тренажерах, багато підкладають рушник, а потім їм же і витирають піт з лиця. Подібна дія може привести до запальних процесів.

Підготувала : Бєлоскурська Анастасія