Новинка 2019 року – 5G

Реалізація 5G обіцяє на порядок поліпшити наше життя і будувати масштабні багатофункціональні мережі передачі даних від пристрою до пристрою без участі людини. Експерти вважають, що стандарт зв’язку в 2019 році буде доступний по всьому світу на невеликих ділянках.

У США запустили комерційну мережу 5G, вона доступна жителям Х’юстона, Індіанаполіса, Лос Анджелеса і Сакраменто. Швидкість, яка забезпечується новою мережею, порівнянна з провідним інтернетом – 300 Мбіт / секунду. Максимальна заявлена швидкість становить 1 Гбіт / секунду.

Зрозуміло, що масовий запуск нового стандарту – справа не 12 місяців. Але головне очікування 2019 року – прийняття єдиного стандарту 5G. Сьогодні відомі його основні параметри, але деталі різняться від оператора до оператора. Щоб мережа п’ятого покоління заробила повсюдно, в неї повинні вкластися держави і приватні компанії – вжити заходів щодо звільнення частот і створити інфраструктуру. Єврокомісія оцінила обсяг вкладень в створення 5G-інфрастуктури на території Європи в € 56 млрд.

Підготувала : Бєлоскурська Анастасія