1. З’явилося свято, як відомо, в результаті боротьби трудящих жінок за рівноправність. Ідея Міжнародного жіночого дня належить Кларі Цеткін. Вона-то на початку 20 століття на пару з подругою Розою Люксембург і закликала представниць прекрасної статі влаштовувати в цей день мітинги і ходи, привертаючи загальну увагу до проблем жінок.
  2. За традицією португальські жінки ніколи не відзначають жіночий день в компанії чоловіків. 8 березня – день девичников в цій країні.
  3. Цікаво, що на 8 березня не випадає ні одних жіночих іменин. Зате цілих 16 чоловічих!
  4. В Японії дівчатам «подарували» практично весь березень. З основних жіночих свят варто відзначити Свято ляльок, Дівчаток (3 березня) і Цвітіння персиків. Безпосередньо 8-го березня уваги практично не приділяється – японці віддають перевагу своїм традиціям.

5. Англійські дами увагою на 8 березня, на жаль, обділені. Свято офіційно не відзначається, квіти ніхто нікому не дарує, а самі англійці категорично не розуміють сенсу у вшануванні жінок тільки за те, що вони жінки. Жіночий День англійцям замінює День Матері, що відзначається за 3 тижні до Великодня.

6. Популярними духи під назвою «8 березня» були в СРСР.

7.Кольори свята – фіолетовий і білий.

8. 8-вибрано неспроста, оскільки ця цифра більше інших нагадує жіноче тіло.

9. Виявляється, жіноче свято відзначали ще в Стародавньому Римі. У цей день римляни дарували подружжю подарунки, а невільниці отримували вихідний.

10. 8 березня взагалі свято парадоксів, напевно, тому і ставлення до нього таке неоднозначне.