Комісар із захисту даних і свободи інформації землі Гессен у Німеччині ухвалив, що використання стандартної конфігурації хмарних сервісів Microsoft в школах небезпечно – особисту інформацію про учнів і викладачів можуть отримати влади США. Про це пише The Next Web. Microsoft відправляє службову інформацію ОС Windows 10 і хмарних сервісів в центр обробки даних. Звіти включають дані діагностики програмного забезпечення і частина призначених для користувача матеріалів додатків Office, наприклад, перекладені уривки тексту в документах і інші.

Видання вказує, що збір такої інформації порушує правила Загального регламенту щодо захисту даних Євросоюзу (General Data Protection Regulation, GDPR), які вступили в силу в травні 2018 року. Згідно з документом, діти до 16 років не можуть самостійно дати згоду на обробку таких даних. Раніше Microsoft відправляла відомості в центр обробки даних, розташований в Німеччині. Але в 2018 році компанія припинила співпрацю з Deutsche Telekom, яка зберігала дані місцевих користувачів на території країни. Дані знову почали передаватися в центри обробки даних в США, відзначає видання.

Використання хмарних додатків не порушує законодавства, якщо учні дали згоду, а безпеку обробки даних гарантована. Однак регулятор Гессен стурбований тим, що школи можуть зберігати особисту інформацію про дітей в хмарі. До відповіді Microsoft комісар запропонував школам перейти на аналоги додатків компанії.