Найцікавіші факти про Карла Лагерфельда

Він хотів стати художником-мультиплікатором.

Але робота з одягом приносила Лагерфельду більше грошей.

Він фанат дієтичної Соса-Cola.

«Я п’ю її відразу після пробудження і перед сном. Я можу випити її в ночі і піти спати далі. Я не п’ю кави, не п’ю чай, я п’ю тільки дієтичну колу », – розповідав дизайнер в одному з інтерв’ю. З чуток, у Карла Лагерфельда була спеціальна людина, яка на публічних заходах носила за ним піднос із пляшкою.

Дизайнер не пив і не курив.

«У мене немає часу на алкоголь», – так дизайнер описував своє ставлення до спиртних напоїв. Також Лагерфельд утримувався від сигарет: вони, за його словами, тільки займають руки, коли потрібно щось замалювати.

Дизайнер почав кар’єру в Balmain.

У 1955 році він працював асистентом П’єра Бальмена. Трьома роками пізніше Лагерфельда запросили на посаду арт-директора Будинку моди Жана Пату. З 1963 року він почав працювати одночасно над чотирма брендами різних стилів – Chloe, Krizia, Charles Jourdan і Fendi. У Chanel Лагерфельд прийшов в 1983 році.

Його кішка отримувала зарплату.

Кішка Шупетт – не просто була домашній вихованець дизайнера. Вона приносила Лагерфельду додатковий заробіток. У 2014 Шупетт знялася в рекламній кампанії японського б’юті-бренду Shu Uemura, в 2015 в Colette почали продавати лінію сумок і футболок із зображенням кішки, а цього літа німецька компанія Steiff випустила дві тисячі іграшкових копій тварини зі штучного хутра і плюшу. Ціна однієї іграшки – 545 доларів.

У Карла Лагерфельда є найвища нагорода Парижа.

Незважаючи на німецьке походження дизайнера, керівництво французької столиці назвало Лагерфельда почесним громадянином Парижа. Навесні 2017 го року мер міста – Анн Ідальго – вручила йому медаль Гран Вермей, вищу нагороду Парижа, за внесок в культурний вигляд міста.