Лі Якокка (Lee Iacocca), легенда автомобільної промисловості, який створив культовий Ford Mustang і врятував Chrysler від банкрутства, помер у віці 94 років.

Прес-секретар сім’ї повідомила американським ЗМІ, що він помер в своєму будинку в Лос-Анджелесі від ускладнень, викликаних хворобою Паркінсона.

Якокка пам’ятають за його появи в рекламних оголошеннях Chrysler в США, вказують на глядачів і говорять їм: «Якщо ви знайдете кращу машину, купіть її!»

Він зіграв історичну роль в управлінні Chrysler в роки кризи. Він був одним з великих лідерів компанії і автомобільної промисловості в цілому. Чи дав нам образ думок, який все ще рухає нами сьогодні – робота, відданість і уява », – йдеться в заяві Fiat Chrysler Automobiles.

Лі Якокка народився в 1924 році в родині італійських іммігрантів в Аллентаун, штат Пенсільванія, і почав свою кар’єру в якості інженера в Ford Motor Company в 1946 році. Пізніше він займався продажами. У 1964 році він спроектував і випустив Ford Mustang, який продавався по 419 тисяч штук в перші роки.

Він був звільнений компанією в 1978 році після того, як його звинуватили в змові з метою усунути з посади голови Генрі Форда II і зайняти його посаду