Небезпечні складові декоративної косметики

Іноді в складі улюбленого тонального засобу, крему для обличчя, туші, сироватки або іншого продукту ми спостерігаємо безліч штучних компонентів, вплив яких викликає сумніви. Тому ми розповімо про п’ять небезпечних інгредієнтів декоративної косметики.

  • Еталоаміни

Є синтетичними похідними аміаку, які зазвичай додаються в кремоподібні і пінні засоби. Вони регулюють кислотність продукту і забезпечують його густу консистенцію. Призводять до подразнення шкіри, можуть викликати сухість, лущення і появу недосконалостей. Їх заборонено застосовувати разом зі складними ефірами.

  • Силоксани

У народі їх називають силіконовими ароматами, які вироблені з атомів кисню і кремнію. Ефективно пом’якшують і розгладжують, але можуть бути небезпечними для людей, що мають шкірні захворювання. Продукція з силіконом відноситься до комедогенної категорії: вона закупорює пори і не дає шкірі дихати, внаслідок чого на епідермісі розвиваються бактерії, і проблема з обличчям посилюється.

  • Парабени

Використовуються в якості консервантів. Вміщені в великих кількостях, вони глибоко проникають в шкіру і викликають її передчасне старіння і порушують водний баланс в  епідермісі. В європейських країнах забороняється продаж косметики, до складу якої входить більше 0,4% парабенів.

  • Формальдегід

Використовується в косметичній індустрії як консервант і зазвичай входить до складу засобів для волосся і продуктів для зволоження і поліпшення стану шкіри. Фахівці вважають, що формальдегід є канцерогеном, який згубно відбивається на стані шкіри і може стати причиною подразнень слизових очей і епідермісу.

  • Пропіленгліколь

Розчинник, який використовується для зволоження продукту і посилення його запаху. Зазвичай входить до складу дезодорантів, сонцезахисних кремів і засобів для волосся. Погано виводиться з організму і згубно впливає на процес регенерації клітин.